13:01 0

CHRISTMAS TAG | TAG ŚWIĄTECZNY


Dzisiaj jest jeden z najpiękniejszych dni w roku. Właśnie siedzę i dopijam kawę, a później czekają mnie przygotowania do  uroczystej kolacji w gronie najbliższych. Zanim jednak zajmę się makijażem i prasowaniem sukienki chciałam Was uraczyć  czymś lekkim i przyjemnym, a mianowicie z tagiem :) Dawno nie było u mnie tego typu posta i z racji tego, że dziś i tak większość z Was będzie zabiegana nie chce serwować treści mocno absorbujących czas. Temat adekwatny do dnia dzisiejszego i dwóch kolejnych. Dosyć już w sumie tego gadania, czas przejść do konkretów ;) Także hoł, hoł, hoł i do przodu! :D
Pytania do tego tagu znalazłam w internecie. Temat ten jest maglowany już od kilku sezonów, a pytania się nie zmieniają. Podobny robiła nawet Stylizacje, ostatnio na swoim kanale. 

1. Ulubiony świąteczny film
Moim ulubionym filmem jest Miasteczko Halloween. Tytuł może być mylący, ale jest to film animowany Tima Burtona, który opowiada o mieszkańcach miasteczka Halloween, którzy obchodzą dumnie i hucznie swe święta, ale pewnego dnia ich mistrz ceremonii Jack Skellington trafia do świata gdzie obchodzi się Boże Narodzenie i postanawia urządzić ich własna wersję. 
Drugi film "świąteczny" to Niekończąca się opowieść. Nie z racji tematyki, a tego, ze przeważnie w święta na którymś z kanałów się pojawia. Kocham tą historie od maleńkości i zawsze ochoczo ja oglądam :3 Od zawsze marzyłam o tym aby mieć własnego Falcora (btw myślałam kiedyś, ze to latający pies haha)

 

2. Ulubiony świąteczny kolor
Jak rzadko kiedy w tym okresie akurat uwielbiam złoto oraz srebro nie tylko w wystroju wnętrz, ale także jeśli chodzi o ubrania i dodatki.

3. Ubierasz się odświętnie czy spędzasz święta w piżamie?
Ubieram się po prostu ładnie, ale bez jakiejś świątecznej pompy. Wigilię spędzam tylko w 3 z rodzicami dlatego nie mam potrzeby się stroić. Mimo wszystko warto w ten dzień ubrać się wyjątkowo. Dobrym pomysłem zawsze są sukienki. Lubię ubrać coś prostego, ale bardzo eleganckiego.  Duży wybór mam w sklepie https://www.chiclook.pl/ gdzie sprzedawane są markowe ubrania dla kobiet (w tym sukienki) buty i dodatki.

4. Czy kiedykolwiek zrobiłaś domek z piernika? 
Nigdy nie miałam ku temu okazji. Ogólnie za piernikami jakoś bardzo nie przepadamy i nawet ich już nie piekę, bo nie ma komu tego zjeść, aczkolwiek bardzo lubię je ozdabiać.

5. Co lubisz robić podczas przerwy świątecznej? 
Odpoczywać. Wcześniej odpoczywałam od uczelni i odrabiania wszelkich prac, a teraz z chęcią odpocznę od pracy. Mimo, że nie jest ona jakaś ciężka i stresująca dobrze jest się jednak wyspać i wyleżeć we własnym łóżku. Oprócz tego mam zamiar napisać dużo notek, aby mieć dla Was zapas i nie utracić regularności w publikacji, a to sprawia mi ogromna przyjemność.  

6. Ulubiona świąteczna potrawa? 
Makówki <3 jestem ze Śląska i uwielbiam ten prosty deser. Czekam na niego zawsze cały rok. Pomyślicie sobie, ze przecież mogłabym sobie go zrobić w ciągu roku, ale uwierzcie mi, że w innym czasie nie smakuje tak dobrze i nie sprawia tyle radości.

7. Makowiec czy sernik? 
Zdecydowanie makowiec <3 bez względu na okazję i porę roku. 


8. Ulubiony bożonarodzeniowy zapach?
Zapach mandarynek i gotowanego maku na mleku  :3

9. Czy kiedykolwiek ulepiłaś bałwana?
OFKORS! Zawsze lepie bałwana gdy tylko jest z czego. W tym roku stety i niestety mamy wiosnę w grudniu.

10. Co wolisz - Wigilię czy pierwszy dzień Świąt? 
Zdecydowanie bardziej wolę pierwszy dzień świąt, bo wtedy jest smaczniejszy obiad ; p Uwielbiam pieczona kaczkę z kluseczkami i czerwoną kapustą <3 Oprócz tego nie jest się już takim zalatanym i można usiąść w spokoju na czterech literach. 

11. Białe czy kolorowe lampki choinkowe?
Wszystko jedno, ważne żeby choinka w nich wyglądała dobrze. U mnie w tym roku jest akurat miks ;)

12. Jakieś świąteczne życzenia?
Oczywiście, zawsze jakieś mam, ale nie zdradzam, dlatego że się nie spełnią!

Na koniec  chciałabym Wam wszystkim życzyć rodzinnych, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Abyście te chwile spędzili w najbliższym gronie, ciesząc się każdą chwilą spędzoną razem. :) 

Buziaki
Ada :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog