17:48 0

Peeling chemiczny - sposób na piekną cerę


Większość z nas walczy o to, aby cera wyglądała jak najlepiej. Chcemy zazwyczaj zniwelować zmiany trądzikowe lub potrądzikowe, przebarwienia, oczyścić skórę lub dodać cerze blasku. Zima to najlepszy okres aby poddać się zabiegom złuszczającym ponieważ eksperci zalecają właśnie przeprowadzanie peelingów chemicznych wtedy, gdy nie ma ostrego słońca
Peelingiem nazywamy kontrolowane złuszczanie skóry pod wpływem działania substancji chemicznych lub biologicznych.W zależności od wybranego peelingu możemy przygotować skórę do dalszych etapów zabiegu, zniwelować blizny potrądzikowe, zmarszczki, rozszerzone pory lub przebarwienia. Wszystko zależy od tego do jakiego poziomu naskórka zostanie przeprowadzony zabieg, a to zależy znowu od rodzaju użytego kwasu.

Najlepsze efekty przynoszą zabiegi przeprowadzane w salonach medycyny estetycznej.  Jednym z takich gabinetów jest http://www.esteti-med.pl/ Posiadają oni  szeroki zakres zabiegów kosmetycznych, dermatologii i medycyny estetycznej. Kuracje domowe za pomocą toników to tylko powierzchowne działanie po którym widać różnicę, ale nie tak dużą, jak po profesjonalnej wizycie w gabinecie. Jest kilka rodzajów peelingów chemicznych np.: yellow peel, peeling kwasem glikowym, peeling kwasem TCA, kwasem migdałowym, oraz kwasem pirogronowym. Ich działanie z jednej strony jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek. Różnią się one między sobą głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Wpływają również pobudzająco na skórę właściwą, indukując syntezę kolagenu i elastyny. To jaki rodzaj wybrać dobiera odpowiednio lekarz lub kosmetolog kierując się rodzajem naszej skóry, problemem, głębokością zmarszczek, fototypem, skłonnościami do podrażnień itp. 

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu z użyciem kwasów są: infekcje skórne w aktywnej formie (opryszczka), ciemne zabarwienie skórne (wysoki fototyp), leczenie ogólne retinoidami w ciągu kilku poprzednich miesięcy, ponadto planowany wyjazd w rejony o silnym nasłonecznieniu (przeciwwskazana jest ekspozycja na słońce w ciągu 2 tygodni od wykonania peelingu).

Bardzo popularny od jakiegoś czasu Peeling migdałowy działa na zasadzie łagodnego złuszczania zrogowaciałego naskórka, ale z powodzeniem może być stosowany cały rok, ponieważ nie ma działania fototoksycznego, co oznacza, że po peelingu nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień słonecznych. Polecany jest dla osób ze skórą skłonną do zaskórników, trądziku, z tendencją do przetłuszczania, polecany jest też dla cery z przebarwieniami. Świetny dla osób, które zauważały pierwsze zmarszczki. Działa bardzo delikatnie, nie powoduje podrażnień, zaczerwienień dzięki czemu możemy normalnie funkcjonować po zabiegu. Po peelingu migdałowym zmniejsza się łojotok a pory zwężają. Skóra jest jaśniejsza, bardziej napięta, stosowane przy pielęgnacji domowej kremy lepiej się wchłaniają. Kwas migdałowy ma działanie bakteriostatyczne dlatego daje dobre efekty w walce z trądzikiem.

Peeling kwasem glikolowym polecany jest zaś dla osób z pierwszymi oznakami starzenia. Ten peeling polega na chemicznym złuszczaniu powierzchownej warstwy naskórka tzw. warstwy rogowej.Ten rodzaj peelingu stosuje się, by uzyskać tzw. „efekt wyspanej skóry”, czyli by poprawić koloryt i elastyczność skóry, zmniejszyć powierzchowne zmarszczki, drobne zaburzenia rogowacenia naskórka, nadmierną suchość skóry.W zależności od wysokości stężenia można uzyskać delikatniejszy lub mocniejszy efekt. 

Peeling kwasem mlekowym polecany jest dla osób, których skóra jest odwodniona a pierwsze symptomy starzenia się pojawiają się na niej zbyt szybko. Działa zbawiennie także na poszarzałą cerę i tą, która była nadmiernie eksponowana na słońce. Kwas mlekowy rozpuszcza cement międzykomórkowy, odblokowuje zaskórniki i reguluje wydzielanie łoju, a jednocześnie stymuluje syntezę ceramidów dzięki czemu uszczelnia naturalną barierę skór. Po serii zabiegów można zauważyć, że skóra  jest gładsza, zmarszczki spłycone, cera jest bardziej promienna, a przebarwienia rozjaśnione.
Dla osób z trądzikiem różowatym i zaczerwienieniami polecany jest peeling kwasem azelainowym. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, powstrzymuje wolne rodniki przed ich destrukcyjnym działaniem na skórę, uspokaja rumień, sprawia, że zmniejszają się grudki trądziku różowatego, rozjaśniają przebarwienia. Jest to także preparat bezpieczny dla kobiet w ciąży. 
Oczywiście rodzajów peelingów chemicznych jest więcej. Oprócz wyżej wymienionych występują także inne rodzaje kwasów solo lub ich mieszanki. Należy pamiętać jednak o ty, aby najpierw pójść do dermatologa lub kosmetologa na konsultację, gdyż oni potrafią najlepiej dobrać rodzaj substancji chemicznej i jej stężenie do potrzeb naszej skóry. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog