11:48 0

Podstawy skandynawskiego stylu wystroju wnętrz | 5 podstawowych cech skandynawskiego stylu

Moda na przejrzyste, czyste i nieco surowe wnętrz nadal trwa.  Styl skandynawski doskonale wpisuje się w ten trend. Wiem też, że wielu z Was fascynuje ten rodzaj wystroju wnętrza. W tym poście przygotowałam spis pięciu cech stylu skandynawskiego, które uważam za najbardziej charakterystyczne dla niego.

PRAKTYCZNE MEBLE
W stylu skandynawskim meble mają być dosyć proste, ładne i funkcjonalne. Łóżka i softy powinny być wygodne i komfortowe, tak, abyśmy jak najlepiej mogli na nich wypoczywać. Ten rodzaj umeblowania jest bardzo uniwersalny i z pewnością posłuży na lata, bez obaw co do przemijalności obecnej mody. 

BARWY NATURY
W owym stylu nie ma zbytnio miejsca na szaleństwo z kolorami jeśli chodzi o podłogi czy ściany. W przypadku kolorystyki wybiera się głównie barwy natury - biele, szarości, beże. Zdarza się, że niektórzy dają sobie kolorystyczny upust poprzez dodatki lub  jeden mocny element kolorystyczny np. czerwona kanapa, ale znacznie częściej stawia się na subtelność kolorów.
 
 DREWNO TO PODSTAWA

Mając na uwadze barwy natury w stylu skandynawskim warto również postawić na drewno. Motywem przewodnim stylu skandynawskiego są elementy drewniane. We wnętrzach urządzanych w tym stylu królują drewniane podłogi i parkiety w stonowanych odcieniach. 
Jeśli planujecie urządzić wnętrze w stylu skandynawskim lub innym, wymagającym drewnianej podłogi to dobrze jest sięgnąć po polecane przez wiele osób produkty marki http://www.prodexpol.pl/. Firma Prodexpol oferuje  wysokiej jakości wytwory, wytrzymałe i odporne na ścieranie. W ofercie tego producenta znajdziemy deski podłogowe, parkiety, podłogi egzotyczne, podłogi ozdobne, a także drzwi wewnętrzne i deski tarasowe. 
 
EKLEKTYZM
Prostota klasycznych elementów stylu skandynawskiego tworzy perfekcyjną bazę do nietypowych dodatków. W skandynawskich wnętrzach często możemy spotkać połączenie przeszłości z nowoczesnością. Warto zatem łączyć elementy różnych stylów dla uzyskania ciekawego efektu.  Np. przy nowoczesnej kanapie będzie stał stolik w stylu z lat 80'. Wygląda to intrygująco i tworzy niebanalną kompozycję.
 
 

WSZECHOBECNE RAMKI
 
Nie można w przypadku urządzania wnętrza w stylu skandynawskim pomiąć wszechobecnych ramek. Zgrupowane,  ramki nie tylko ze zdjęciami, ale z przeróżnej maści grafikami to podstawa w takim wnętrzu. W różnych wielkościach - od maluśkich po ogromne stanowią ciekawe dopełnienie aranżacji wnętrza.

Buziaki!
Ada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog