17:15 0

REAL TECHNIQUES MIRACLE SPONGE - CZY WARTO KUPIĆ?

Gąbeczka marki Real Techniques jest już równie popularna co Beautyblender. Na rynku gości od kilku lat, a ja dopiero teraz zdecydowałam się na jej przetestowanie. Do tej pory najczęściej korzystałam z dobrodziejstw drogerii DM w postaci jajka Ebelin, ale moim zdaniem jest ono średniej jakości, dosyć twarde, ale ujdzie od biedy. Postanowiłam poszukać czegoś lepszego, łatwo dostępnego i w przystępnej cenie. Pierwsze co przyszło mi na myśl, to właśnie Real Techniques. 

Aplikacja podkładu gąbką, to dla mnie najłatwiejszy i najlepszy sposób na to, by wyglądał dobrze bez w względu na właściwości czy konsystencję. Dzięki swojej strukturze gąbeczki nadają idealne wykończenie makijażu podobne do struktury naszej skóry. Oprócz tego nie zrobicie sobie nimi nierównomiernych mazów. Poza tym taka aplikacja jest szybsza i pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Gąbeczka Real Techniques ma inny kształt niż tradycyjne jajeczko. Każda z powierzchni Miracle Sponge  w teorii służy do czego innego. Płaska strona przeznaczona jest do konturowania, "brzuszek" służy do blendowania podkładu, a spiczasty koniec ma za zadanie aplikować, blendować korektor pod oczami i w innych trudniej dostępnych miejscach np. przy skrzydełkach nosa. Prawda jest taka, że możecie używać jej jak Wam się podoba i którą stroną Wam wygodniej. Oczywiście pamiętajmy, że taką gąbkę należy najpierw zmoczyć pod bieżącą wodą (zwiększa wtedy swoja objętość i staje się bardziej miękka) , wycisnąć i dopiero wtedy przystępować do aplikacji podkładu czy korektora. W tym tkwi cały sekret. 

Ktoś, kto nie miał z jajkiem do czynienia, może pomyśleć, że to absurd wydawać tyle pieniędzy na kawałek gąbki. Sama tak myślałam. Gwarantuję Wam jednak, że jeśli już weźmiecie ją do ręki i spróbujecie aplikacji podkładu, czy korektora w ten sposób, zmienicie zdanie. Nie da się uzyskać pędzlem takiego efektu, jaki daje zwilżona gąbeczka. Podkład zaaplikowany w ten sposób, idealnie stapia się ze skórą, nie tworzy smug, zacieków, maski, nie podkreśla suchych skórek.

Real Techniques Miracle Sponge jest bardzo miękka i przyjemna w użyciu. Zapewne nie jest idealnym zamiennikiem Beautyblendera, ale dam sobie rękę uciąć, że uzyskacie nią taki am efekt na skórze, jak jej droższym pierwowzorem. Jej zaleta jest także to, że bez problemu się domywa.

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na gąbkę Real Techniques jeśli szukacie tańszego zamiennika BB lub wiecie z góry, że nie chcecie inwestować majątku w jajko, a chcecie przetestować ten sposób aplikacji podkładu. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie. Mój egzemplarz pochodzi ze sklepu internetowego Ladymakeup.pl :)

Buziaki
Ada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog