18:00 0

Nowy sposób na piękne paznokcie | Manirouge | Ozdoby termiczne na paznokcieDłonie i ich schludny wygląd to istotny element naszego funkcjonowania na co dzień, zwłaszcza jeśli tak, jak ja pracujecie z ludźmi. Kiedyś wystarczał mi zwykły lakier do paznokci, gdyż miałam więcej czasu na ich malowanie. Teraz już nie jest tak pięknie, więc szukam alternatywy, która pozwoli mi cieszyć się pięknymi wzorami na paznokciach dłużej niż kilka dni. Do tej pory skupiałam się tylko na hybrydach, ale jakiś czas temu poznałam ciekawą nowość - naklejki termiczne do wykonywania trwałego manicure.

Manirouge to ozdoby na paznokcie w postaci naklejek termicznych. Nowe, ciekawe i bardzo proste zdobienia paznokci, które możemy wyczarować przy ich pomocy w 20 minut. Zawsze marzyłam o wzorkach, które niestety są dla mnie zbyt pracochłonne i nie mam do nich cierpliwości. Myślę, że nie tylko ja tak mam.... Manirouge daje nam mnóstwo możliwości, do wyboru jest ponad 200 wzorów, które można dowolnie miksować, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Alternatywa dla lakierów hybrydowych?
Poniekąd tak! Naklejki termiczne Manirouge mają utrzymywać się do 2 tygodni, ponadto nie niszczą płytki paznokci i są proste do usunięcia przy pomocy oliwki. Lakiery hybrydowe niestety trudniej usunąć, a niewłaściwe zdejmowanie hybrydy może uszkodzić płytkę paznokcia. Usunięcie z paznokci naklejek Manirouge jest o wiele prostsze. Wystarczy delikatnie podważyć naklejkę i 'wpuścić' kropelkę oliwki, która rozpuszcza klej i ułatwia zdjęcie naklejki. Pozostały klej łatwo schodzi zwykłym zmywaczem do paznokci. Niestety naklejki nie utwardzają płytki paznokcia tak dobrze, jak lakier hybrydowy, ale wtedy można zrobić mały miks i połączyć hybrydy z wzorami Manirouge :)

Ja paznokcie same w sobie mam dosyć liche, więc nałożyłam bazę, kolor i top hybrydowy pasujący do wybranego przeze mnie wzoru. To sprawia, że manicure jest ekstremalnie trwały, płyta paznokcia jest gładka, a naklejki lepiej przywierają do paznokcia. Można też nakleić Manirouge na sama otłuszczoną płytkę, a następnie nałożyć nań bazę i top hybrydowy. Ten sposób sprawi, że manicure jest bardzo trwały, a jego zdejmowanie odbywa się tak samo, jak w przypadku nałożenia samych naklejek, czyli oliwką i radełkiem. Rewelacja!

Jak wykonać manicure manirouge?
Do wykonania manicure z wykorzystaniem ozdób termicznych potrzebny jest mini heater lub suszarka do włosów. Mimo wszystko, mały podgrzewacz ozdób termicznych jest wygodniejszy w użyciu i zajmuje mniej miejsca. Najlepiej od razu kupić cały zestaw i mieć wszystko pod ręką. Do wyboru są 4 zestawy, najtańszy jest za 99 zł i znajdziecie w nim wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania manicure oraz jeden zestaw naklejek. Wszystkie zestawy możecie zobaczyć w sklepie <tutaj>

Przydatne akcesoria:

► mini heater – przymiotnik „przydatne” to trochę za mało. Mini heater jest niezbędny do wykonania manicure manirouge, ponieważ podgrzewa naklejkę i umożliwia jej przyklejenie do paznokcia.

► radełko i kopytko – te akcesoria przydają się zarówno do przygotowania skórek przed przyklejeniem naklejek Manirouge oraz ułatwiają dociśnięcie naklejki w czasie manicure i później pomagają w usunięciu Manirouge z paznokcia

► nożyczki – precyzyjne i ostre

► pilniczek o gradacji 180/240 – do spiłowania nadmiaru naklejki

► polerka 1200/4000 – pomoże wygładzić brzegi paznokci

► przeźroczysta folia – używam jej w ostatnim kroku, wygładza ewentualne, drobne nierówności


1. Przygotuj płytkę paznokcia i wybierz rozmiar naklejki

Czyli klasyczny manicure: opiłowanie paznokci i odsunięcie skórek i odtłuszczenie płytki paznokcia. Proste kroki, podobne jak w manicure klasycznym i hybrydowym. Nie matowimy płytki paznokcia.

2. Wybór wzoru i rozmiaru naklejek

Wybór rozmiaru naklejki to dosyć ważna kwestia, ponieważ od tego zależy estetyka paznokci. Warto wybrać odrobinę mniejszą naklejkę, tak aby nie mieć problemu z jej aplikacją i mieć pewność, że nie będzie nachodziła na skórki. Większe naklejki można także przycinać po bokach, tak aby odpowiednio je dopasować. W zestawie znalazłam naklejki testowe, na których możemy poćwiczyć naklejanie Manirouge oraz sprawdzić i idealnie dopasować rozmiary. Dopóki nie dociśniemy naklejki dosyć łatwo nią manipulować, odklejać i dopasowywać tak by dobrze leżała przy brzegach.  

3. Aplikacja naklejek Manirouge na paznokcie
Pora na najważniejsze czyli jak naklejać ozdoby termiczne Manirouge. Wybrany rozmiar naklejki podgrzewam przy pomocy miniheatera przez 5-6 sekund. Następnie przykładam naklejkę zaokrągloną końcówką do paznokcia i dociskam palcem. Najpierw wzdłuż paznokcia, a w drugiej kolejności na boki. Kolejnym krokiem jest przycięcie nadmiaru naklejki, czyli wszystko to co wystaje poza płytkę paznokcia. Przy pomocy pilniczka (ja używałam ten z zestawu 180/240) należy spiłować nadmiar naklejki i wyrównać / wygładzić wolny brzeg paznokcia polerką. Ważne jest, by piłowanie odbywało się w ruchu pionowym, a nie wzdłuż płytki. Po wykonaniu tych wszystkich kroków na sam koniec naklejkę na paznokciu podgrzewamy miniheaterem. Małe nierówności można też wygładzić nakładając na paznokieć folię i podgrzewając. Proste, prawda?

Tak samo jak w przypadku lakierów hybrydowych - pierwszy raz Wam wyjdzie niezbyt ciekawie lub zajmie dużo czasu. Trzeba chwilę poćwiczyć i wypracować sobie technikę nakładania oraz wygładzania naklejki. Nie należy się zrażać, bo ten rodzaj zdobień w porównaniu z innymi jest bardzo prosty i efektowny. Ja jestem z niego bardzo zadowolona, bo mogę w końcu urozmaicić swój manicure o nietuzinkowe wzory, których sama bym nie namalowała.

Jeśli chodzi o trwałość, to na hybrydach, pokryte topem trzymają się na mur beton. Same w sobie na mojej lichej płytce paznokcia trzymają się około tygodnia o ile nie przerzucacie kartonów z papierami albo nie bawicie się w ich archiwizację i pakowanie. U mnie w pracy teraz jest sezon na przygotowywanie dokumentów do przekazania do archiwum i wtedy naklejki nieco ucierpiały (postrzępiły się przy wolnym brzegu) ale jest to sytuacja ekstremalna :) W każdym razie - będę ich używała z przyjemnością do urozmaicania manicure hybrydowego o ciekawe wzory :)


Buziaki
Ada :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog