17:35 0

Odkryj tajniki konturowania twarzy | Lekcja konturowania z perfumerią Sephora | Konturowanie zaawansowane Sephora


Konturowanie twarzy to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Ten zabieg makijażowy w kilka minut poprawia proporcje twarzy i wyraźnie odmładza, koryguje rysy twarzy. Działa jak ekspresowa operacja plastyczna. Dla większości z Was to nic nowego. Chyba każda dziewczyna już wie do czego służą pudry o konturowania oraz bronzer. Jednak nie każda z nas decyduje się na konturowanie rodem z Hollywood czyli techniką na mokro. Nie jest to bowiem takie proste i potrzeba do tego więcej wprawy, ale z pomocą tutaj przychodzi nam perfumeria Sephora, gdzie możemy skorzystać z lekcji tak zwanego zaawansowanego konturowania.

Jak już wspomniałam wyżej Konturowanie nadaje twarzy trójwymiarowości. Gdy aplikujemy na twarz podkład oraz korektor cera staje się ujednolicona i wygładzona, ale brakuje jej wielowymiarowości. Dzięki użyciu kosmetyków do konturowania możemy uwypuklić nasze atuty i delikatnie ukryć mankamenty. Modelowanie za pomocą bronzera i rozświetlacza pomaga wyszczuplić lub poszerzyć twarz, możemy ją także wydłużyć lub skrócić, zmodyfikować kształt nosa lub uwydatnić kości policzkowe. Poprzez korygowanie odpowiednich partii należy dążymy do osiągnięcia owalnego kształtu twarzy, który uznawany jest obecnie za idealny.


Niedawno skorzystałam z zaproszenia które otrzymałam i udałam się do Sephory w moim mieście  na konturowanie zaawansowane. Do tej pory nigdy nie miałam okazji doświadczyć konturowania na mokro i byłam bardzo ciekawa efektu końcowego. Dodatkowym plusem tego zaproszenia było zapoznanie się z ofertą kosmetyków marki Smashbox, MUFE oraz produktów Sephora. 

Pojawiłam się w perfumerii tylko z pomalowanymi oczami, bo nie chciałam pani wizażystce dokładać niepotrzebnej pracy. Lekcja konturowania zaawansowanego rozpoczyna się od przygotowania cery. Moja została oczyszczona, a później nawilżona kremem oraz poczęstowana bazą rozświetlającą MUFE. Następnie pani wizażystka przeszła do konkretów, takich jak podkład, korektor, bronzer w kredce, kredka rozświetlająca, a następnie w międzyczasie utrwalanie pudrem i konturowanie na sucho. Całość wykonana była produktami ze Smashboxa.


 Wykonanie makijażu trwało jakieś 30 minut. Przy okazji dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy na temat makijażu i kosmetyków, które znajdziemy w Sephorze. Efekt konturowania bardzo mnie zaskoczył. Byłam przygotowana na to, że będzie to raczej ciężki makijaż, a okazało się, że kredki i pudry Smashbox dają bardzo naturalny efekt na skórze.  Niestety światło w perfumerii było kiepskie i na załączonym zdjęciu praktycznie nie widać konturowania, a widoczna strona twarzy jest już "gotowa" Mimo wszystko na żywo z każdym pociągnięciem pędzla i roztarciem widziałam, jak twarz się zmienia i podkreślone zostają jej atuty. Muszę przyznać, że takie konturowanie na mokro podkreślone dodatkowo kosmetykami suchymi daje bardziej spektakularny efekt niżeli sam bronzer (wymaga niestety większej wprawy).  

Jak wykonać konturowanie zaawansowane?
  • W tej metodzie rozpoczynamy od nałożenia sztyftu rozświetlającego pod oczy, na szczyt nosa, środek czoła i środek brody. 
  • Następnie sztyftem brązującym aplikujemy szarawy odcień brązu imitujący naturalnie padający cień pod kość policzkową, na linię żuchwy, szczyt skroni oraz boki nosa. 
  • Kolejnym krokiem jest rozcieranie – dokładnie rozetrzyj granice produktów pędzlem lub wilgotnym Beuaty Blenderem. Utrwal efekt lekkim pudrem. 
  • Następnie wzmocnij konturowanie produktami suchymi: ziemisty bronzer w kamieniu nałóż
    pod kość policzkową, ciepły na zewnętrzne partie twarzy, następnie zaaplikuj róż do policzków, a na końcu perłowy rozświetlacz na szczyty kości policzkowych i łuk kupidyna. 

Pełen filmik instruktażowy, gdzie krok po kroku możesz obejrzeć, jak wykonać taki makijaż, znajdziesz na videoblogu Sephora, blogmakijaz.pl lub w najnowszej gazetce Sephora Trend Book.

https://sephora.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-sephora-14-09-2015,16035/1/

Jeśli jednak wolisz skorzystać z lekcji konturowania, bo nie czujesz, ze podołasz temu zadaniu sama to w perfumeriach Sephora w całej Polsce możesz skorzystać z usługi konturowania. Wybierz bezpłatne, 15 minutowe konturowanie podstawowe lub zaawansowane, 30-minutowe w cenie 49 zł.

Buziaki
Ada :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog