10:30 0

6 istotnych czynników, które mają wpływ na wygląd Twojej cery


Każda z nas marzy o zadbanej cerze i pięknej cerze. Robimy wszystko, by wyglądać jak najlepiej. Testujemy różne kosmetyki, inwestujemy w nie duże pieniądze, na co dzień wcieramy kremy, sera oraz maski z wiarą, że zapewnią nam one skórę bez skazy i piękny wygląd. Co jednak, gdy to nie pomaga i nie jesteś zadowolona z jej wyglądu? Bardzo możliwe, że nie zwracasz uwagi na codzienne czynności, które mogą mieć istotny wpływ na jakość cery. Nierzadko zdarza się tak, że w ciągu dnia nie zwracamy na nie uwagi, a to odbija się niekorzystnie na naszej skórze. Kiedy to sobie uświadomimy i zmienimy nawyki, możemy być ostro zaskoczone zmianą na lepsze. Jeśli jesteście ciekawi o czym mowa, zapraszam do dalszego czytania.

1. Dobór złych kosmetyków do pielęgnacji 
Skóra normalna, sucha, tłusta oraz mieszana – każda z nich potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji, a tym samym różnych kosmetyków. Bardzo ważne jest to, by odpowiednio dobierać kosmetyki do potrzeb naszej skóry. Niestety bardzo często w wyborze danego kosmetyku kierujemy się ładnym opakowaniem lub reklamą, a nie rzeczywistymi potrzebami. Najlepiej jest zasięgnąć w tej kwestii porady specjalisty, który pomoże indywidualnie dobrać odpowiedni kierunek i rodzaj pielęgnacji. 

2. Szampony i odżywki do włosów
Odżywki oraz szampony mają w swoim składzie silikon oraz różne olejki i substancje, które mogą powodować zmiany trądzikowe wzdłuż linii włosów oraz na całej twarzy. Chociaż na wygląd włosów działają one zbawiennie, to na jakość cery już niekoniecznie. Aby uniknąć niechcianych wyprysków, stosując różnego rodzaju preparaty do pielęgnacji włosów, musimy przestrzegać prostych zasad. Po pierwsze należy pamiętać, aby pod koniec kąpieli zawsze umyć twarz, tym samym pozbywając się resztek kosmetyków. Natomiast stosując produkty do stylizacji, należy zawsze zabezpieczyć twarz przed kosmetykiem.

3. Czysty telefon i okulary
Większość z nas w ciągu dnia nie rozstaje się ze swoim telefonem, na którym znajduje się masa bakterii i pasożytów. Podczas rozmowy mogą się one przenosić na twarz i powodować niechciane wypryski. Podobnie jest z okularami, zarówno tymi korekcyjnymi, jak i przeciwsłonecznymi, brudne oprawki mogą być powodem pojawienia się zmian na skórze. Dlatego jeśli borykacie się z krostkami na policzkach, zastanówcie się, czy stan waszej cery nie ma nic wspólnego z rozmowami przez telefon. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych chusteczek antybakteryjnych. Wystarczy w ciągu dnia kilkakrotnie przetrzeć telefon, czy oprawki okularów, by uniknąć niechcianych niespodzianek. 

4. Papierowe ręczniki zamiast zwykłych 
Łazienka to idealne miejsce do rozwoju bakterii. Wszystko przez to, że jest najbardziej wilgotnym i często ciepłym pomieszczeniem w naszym domu. Żeby uniknąć problemów z cerą, ręcznik do osuszania twarzy po myciu, powinnyśmy zmieniać bardzo często, a najlepiej codziennie. Niestety jest to dosyć uporczywe dlatego warto kolorowy i puchaty kawałek materiału zamienić na wersje papierową. Po tej zmianie również bardzo szybko można zmienić różnicę. 

 5. Niewłaściwa dieta
 Nie na darmo mówi się, że jesteś tym co jesz. To co ląduje na naszym talerzu  ma  istotny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na jakość skóry. Niektóre produkty mogą pomóc nam w walce o nieskazitelną cerę, a niektóre wręcz przeciwnie. Jeśli mamy problemy z cerą naczyniową, powinniśmy unikać pikantnych i gorących dań. Ostre przyprawy w połączeniu z wysoką temperaturą mogą skutkować rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz pojawieniem się nieestetycznych pajączków. Z kolei, jeśli naszym problemem jest trądzik, warto sięgać po produkty lekkostrawne i jak najmniej przetworzone. Przykładowo, warzywa takie jak szpinak, czy marchew wspomagają proces oczyszczania cery. 

6. Nagminne dotykanie twarzy
Czy zdajecie sobie sprawę z tego jak często dotykacie swojej twarzy? Ile razy dotykamy twarzy, przecieramy oczy, delikatnie drapiemy się po policzku lub nosie, brodzie, podpieramy głowę siedząc przed komputerem? Jeśli chwilę się nad tym zastanowicie dotrze do Was, że właściwe majstrujemy rękami przy twarzy prawie cały czas. I tak przenosimy na twarz własnymi rękami najróżniejsze świństwa w postaci kurzu i bakterii. Poręcze w autobusach dotykane przez różnych ludzi, pieniądze. które przeszły przez tysiące rąk. Koszyki i wózki sklepowe, klamki, uchwyty wszelakie, klawiatura komputera, a nawet włączniki światła w domu gromadzą dosłownie wszystko. Dlatego bardzo ważne jest mycie rąk i o tym chyba każdy wie, ale warto też przypilnować, aby nie dotykać swojej twarzy w ciągu dnia.

Znacie wyżej wymienione rady? Stosujecie któreś z nich? 

P.S.
Patrząc na to jaką may dziś od rana pogodę marzą mi się już wakacje. Chętnie wynajęłabym sobie w miarę możliwości domek nad morzem lub apartament, jakie oferują na stronie http://www.burco.pl/ i przesiedziałabym tam całe lato. Niestety na razie mogę tylko o tym pomarzyć, a dzisiejszy szaro-bury dzień przesiedzę pod kocem.

Buziaki
Ada :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog