15:08 0

Dekoracja wnętrz | Lampki choinkowe nie tylko na święta | Pomysły na dekoracje świetlne do domu


Święta już dawno za nami. Choinki rozebrane, bombki, łańcuchy i inne dekoracje czekają schowane w szafkach na następny sezon, ale lampki od jakiegoś czasu towarzysza nm na co dzień.  Ostatnio zauważyłam zamiłowanie do traktowania lampek świątecznych jako dekorację nie tylko na szczególną okazję. Okazało się bowiem, że mogą one stanowić świetny element wystroju wnętrza nadając mu romantycznego wyglądu zwłaszcza wieczorem. Dlatego dzisiaj chce Wam pokazać kilka pomysłów na to, jak można przyozdobić wnętrze lampkami choinkowymi.

Sama mam ogromna słabość co do tego, jak figlarnie migoczą światełka lampek po zmroku. Okres świąt Bożego Narodzenia to dla mnie magiczny czas, bo nawet najbrzydsze ulice miast zaczynają kusić ogromem kolorów. Chodzę wówczas jak zahipnotyzowana ;D Wiem tez na pewno, ze na moim weselu sala zostanie przystrojona sznurami lampek. Nie wyobrażam sobie tego bajkowego klimatu bez tej dekoracji. Kilka dni temu zamówiłam też dwa komplety po 100 żarówek LED, by zawiesić je na moich białych zasłonkach. Będę mogła spędzać każdy wieczór w romantycznej atmosferze :3


Sposobów na wykorzystanie lampek jest wiele. Ja przedstawie Wam poniżej te najciekawsze moim zdaniem. Dla lepszego efektu warto najpierw przemyśleć całość dekoracji, żeby nasz dom nie przybrał krzykliwego jarmarcznego stylu. Dobrze, jeżeli kolorystyka lampek choinkowych współgra z pomieszczeniami. Białe żarówki pasują zawsze, ale uwaga na barwę światła! W klasycznych wnętrzach lepiej wygląda ciepły odcień, a nowoczesnych czy o charakterze loftowym mogą sprawdzić się bardziej te o zimnej barwie. Lepiej wyglądają również palące się stale niż migające.

Podświetlenie stołu
Wykorzystajmy szklany stół lub stolik kawowy z mlecznym szkłem. Rozciągnięte pod blatem szkłem sznury lampek choinkowych stworzą tajemnicze jasne punkciki.

Lampki w szkle 
Bardzo prostym sposobem na efektowna dekoracje jest umieszczenie lampek w szklanym naczyniu, butelce, wazonie itp. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku Ledy zasilane na baterie. Dzięki takiemu zasilaniu świetlną "bombę" możemy postawić wszędzie - także w korytarzu czy łazience.
  
Wezgłowie
Jeśli posiadamy w sypialni łóżko z wezgłowiem, to wspaniale będzie się prezentować upięty ciąg lampek choinkowych na jego szczycie. Podobnie można przystroić górę oparcia kanapy w salonie.
 
Dodatkowa rama

Urodę antyków, obrazów i luster możemy podkreślić również za pomocą światła Jeżeli np. mamy na ścianie duże portrety w bogatych ramach możemy im dołożyć dodatkową obwódkę z lampek. Tak samo możemy postąpić z szafą o bogatych kształtach. Dobrze wówczas jak najstaranniej powtórzyć ozdobne obrysy świetlnym sznurem a staną się one niebanalną ozdobą wnętrza.Tanie komplety lampek ledowych w ciepłym i zimnym kolorze znajdziecie TUTAJ oprócz tego mieszkanie można przyozdobić świetlnymi kulami takimi jak TUTAJ bądź lampkami w kształcie serduszek, które widzicie na zdjęciu powyżej. Takowe znajdziecie TUTAJ

Niestandardowe wykorzystanie świątecznego oświetlenia oprócz uatrakcyjnienia naszych wnętrz sprawi, że staną się one niepowtarzalne. Do niektórych dekoracji tak się przyzwyczaimy, że warto aby zotały z nami na dłużej ;)

Buziaki
Ada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog