11:00 0

Gdy Twoje oczy cierpia, a Ty o tym nie wiesz | Suche Oko | Isomar Occhi

Fajnie, że wpadasz, czytasz mojego bloga. Pewnie jest on jednym z wielu na Twojej liście czytelniczej. Zapewne tak, jak ja spędzasz wiele godzin przed komputerem. Do tej pory nie zastanawiałam się nad tym, czy mój wzrok przez to cierpi. Nie czułam żadnych dolegliwości, nie miałam problemu z widzeniem... Uświadomiła mnie dopiero wizyta u okulisty podczas badań okresowych.Okazało się bowiem, że od niemal ciągłego przesiadywania przed komputerem mrugam zbyt mało i nabawiłam się zespołu suchego oka.

Niestety takie są uroki naszych czasów. Jesteśmy przyklejeni do komputerów i telefonów. Nic na to nie poradzimy. Ja przy laptopie spędzam niemal cały dzień - najpierw 8 godzin w pracy, a później resztę dnia w domu, pisząc notki, odpowiadając na maile i oglądając seriale. 

Jak wiadomo, oko jest chronione od środowiska zewnętrznego poprzez prawidłowo funkcjonujące powieki, które przez swoje ruchy rozprowadzają po jego powierzchni film łzowy. Łzy zwilżają rogówkę, chroniąc ją przed wysychaniem i utratą przezroczystości, umożliwiają wymianę tlenu i metabolitów, wyrównują jej drobne nierówności, utrzymując prawidłowe właściwości optyczne, a ponadto wypłukują drobne ciała obce oraz działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Ja mrugam zbyt rzadko, przez co moje oczy są słabo nawilżone, a wszystkiemu winna jest zbyt długa praca przy komputerze wymagająca skupienia.

Najczęstszymi objawami "suchego oka" są:  podrażnienie i uczucie ciała obcego, pieczenie, uczucie lepkości powiek, obecność ciągnącej wydzieliny, przejściowe przymglenie widzenia. Rzadziej występują: świąd, światłowstręt, uczucie zmęczenie i ciężkości powiek; w ciężkich przypadkach chorzy mogą skarżyć się na ból podczas mrugania i pogorszenie widzenia. Ja czasem skarżyłam się na uczucie pieczenia, ale kojarzyłam to bardziej z niewyspaniem niż brakiem nawilżenia. Gyby nie wizyta u okulisty - nadal żyłabym w błędzie. 

Na szczęście "suche oko" nie jest straszną chorobą. Wystarczy oczy zakraplać sztucznymi łzami lub kroplami nawilżającymi. Wymaga to trochę czasu i systematyczności, ale da się z tego wyjść. Żeby jednak nie musieć się stresować, dobrze jest stosować nawilżające krople do oczu profilaktyczne. Jest to ważne jeśli spędzacie dużo czasu przed monitorem, w klimatyzowanym pomieszczeniu lub pracujecie przez drugi czas przy sztucznym oświetleniu. Są to bowiem czynniki środowiskowe, które wpływają niekorzystnie na nasze oczy.

Ja obecnie stosuję krople do oczy marki Isomar oparte na izotonicznej wodzie morskiej. Ich skład został wzbogacony o kwas hialuronowy, hypromelozą oraz wyciąg z ziół, tworząc mieszankę o działaniu kojącym, nawilżającym i odświeżającym oko. Aby nie mieć problemu z systematycznością ich stosowania (moje zalecenie, to zakraplanie oczy 3-4 razy dziennie) mam dwie buteleczki kropli. ISOMAR Occhi Krople do suchych oczu (wersja bardziej nawilżająca) mam w domu pod ręką, a wersję podstawowa ( ISOMAR Occhi Krople do oczu) posiadam w pracy na biurku.


Krople do oczu Isomar polecane są właśnie w przypadku zespołu suchego oka, a dzięki bogatemu składowi szybko przynoszą ulgę w przypadku pieczenia i podrażnień wywołanych suchością oka. Krople do suchych oczu ISOMAR® Occhi Plus mogą być również stosowane w przypadku zaczerwienienia, podrażnienia, pieczenia, świądu i uczucia obecności ciała obcego, a także w przypadku łzawienia i zmęczenia, wywołanych czynnikami zewnętrznymi, takimi jak ekspozycja na wiatr i słońce, pyły, dym, upalna i bezdeszczowa pogoda, klimatyzowane pomieszczenia, długie przebywanie przed ekranem oraz stosowanie soczewek kontaktowych.  Krople do oczu ISOMAR® Occhi przynoszą ulgę także przy podrażnieniach wywołanych pyłkami i pomagają uśmierzać objawy uczulenia. 
Cały asortyment marki Isomar (włącznie z kąpielą do oczu oraz kroplami w ampułkach) znajdziecie w drogeriach Super Pharm :) a więcej informacji na temat składu produktów i ich działania przeczytacie na stronie producenta http://www.isomarpolska.pl/
Buziaki
Ada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog