13:02 0

Akcja depilacja! Jak zapobiegac podraznieniom i wrastającym włoskom

Zbliża się ta cieplejsza pora roku, wnet zaczniemy zrzucać z siebie kolejne warstwy grubych ubrań, więc każda z nas marzy o pięknej gładkiej skórze, bez zbędnych włosków. Depilacja ciała jest wymogiem współczesnego kanonu piękna i stanowi nieodłączny element zadbanego wyglądu. Na szczęście do wyboru jest wiele prostych i skutecznych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Niestety mimo szerokiego wybory metod na pozbycie się włosków, wszystkie borykamy się z jednym problemem - podrażnieniem i wrastającymi włoskami.


Obojętnie, jaką metodę wybierasz– depilator, wosk, krem do depilacji, czy tradycyjną maszynkę, na twojej skórze prędzej czy później, mogą pojawić się podrażnienia po depilacji. Aby chronić skórę po goleniu przed czerwonymi, nieestetycznymi krostkami, wrastającymi włoskami oraz zmniejszyć uczucie dyskomfortu i napięcia, warto przestrzegać kilku zasad i stosować kosmetyki po depilacji.

Najważniejszym elementem zapobiegania powstawaniu podrażnień skóry po depilacji  jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu, niezależnie od metody, którą się wybiera. Usuwanie niechcianego owłosienia jest skuteczniejsze i mniej irytujące, kiedy skóra jest miękka i rozgrzana. Dlatego, jeśli wybierasz depilator, wosk, czy krem do golenia, depilację przeprowadzaj po wyjściu spod prysznica lub z gorącej kąpieli. Natomiast golenie tradycyjną maszynką możesz przeprowadzić podczas relaksującej kąpieli. Wcześniej warto także wykonać peeling całego ciała, dzięki niemu zniwelujemy prawdopodobieństwo wrastania włosków  w skórę. 

Maszynki do golenia, sa chyba najpopularniejsza metoda depilacji. Golenie mimo, że wywołuje najmniej przypadków podrażnienia, może mimo wszystko powodować powstawanie czerwonych krostek na skórze. Depilator mimo, że daje efekt na długi czas potrafi doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, a na pewno można spodziewać się wrastających włosków. Wosk jest nieco lepszy od depilatora, ale nieumiejętne wykonanie zabiegu samodzielnie w domu również może wywołać podrażnienie skóry. Ostatnia metoda, czyli kremy do depilacji wydaje się być najbezpieczniejsza, ale należy brać pod uwagę ich chemiczny skład i możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Pamiętaj, aby nie wcierać w skórę kremu ani podczas nanoszenia, ani w trakcie usuwania go z włosami.

 Po każdej depilacji, niezależnie od zastosowanej metody, musisz zadbać o skórę. Wcieraj specjalne kosmetyki po depilacji zawierające składniki pielęgnujące i łagodzące lub zaopatrz się w kremy łagodzące dostępne w aptece takie jak na przykład Cicaplast marki LRP. Odpowiednio chroniona bardzo szybko się zregeneruje, a dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów stanie się miękka i jedwabista.W przypadku wystąpienia ropnych i bolesnych zmian należy udać się do dermatologa. Na wrastające włoski mogą pomóc kremy dedykowane dostępne w drogeriach oraz płyn, który można przygotować w domu. Wystarczy rozpuścić jedną aspirynę w ½ szklanki wody i dodać odrobinę gliceryny. Domowym kosmetykiem przemywaj depilowane miejsca kilka razy dziennie.


Jak widać - depilacja, to nie jest taka prosta sprawa. Jeśli macie dość tradycyjnych metod depilacji, warto rozważyć zabieg depilacji laserowej, która trwale usuwa owłosienie z danej partii ciała.  Metoda ta usuwa włoski za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez melaninę, która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów. 

Ja mocno zastanawiam się nad tym zabiegiem w przyszłości. Należę do tych osób, które niestety borykają się z podrażnieniem po goleniu i z wrastającymi włoskami po zastosowaniu depilatora lub pasty cukrowej. Zwykła depilacja jest dla mnie czasochłonna i marzę o dniu, kiedy nie będę musiała sobie zaprzątać tym głowy. Wpisując w wyszukiwarce hasło light sheer warszawa znalazłam warszawski salon Esteti -Med, gdzie wykonywana jest depilacja laserowa metodą Light Sheer, która ma na celu trwałe usuwanie owłosienia. Laser Light Sheer to urządzenie stworzone przez Amerykańską firmę Lumenis. Jest to laser diodowy, który posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA. Szukałam odpowiedniego urządzenia, bo wabiący nas zewsząd niską ceną IPL, to nie jest trwała metoda usuwania owłosienia. Kusi ceną, ale włoski po około 6 miesiącach powracają.
 
Macie jakieś złe doświadczenia z depilacją lub jakieś ciekawe i sprawdzone sposoby na gładką skórę?

Buziaki
Ada
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog