19:53 0

Poczuj się dobrze w swojej pracy

Wykonywana przez nas praca nie zawsze jest tą wymarzoną, ale jeśli już odnajdziemy swoje miejsce, gdzie czujemy, że spełniamy się całkowicie wtedy,  możemy stwierdzić, że odnieśliśmy osobisty sukces. Nie da się jednak ukryć, że nie sama wykonywana praca wpływa na nasze samopoczucie, ale także otoczenie i współpracownicy. Odpowiednie warunki pracy to w dzisiejszych czasach podstawa - dopasowane oświetlenie, wygodne krzesło i biurko, kuchnia gdzie można zaparzyć kawę i herbatę to elementy oczywiste.
Nie zawsze jednak mamy, to szczęście, że biuro spełnia nasze wymagania. Największy problem widać w starych budynkach zaadoptowanych do pracy niskim kosztem. Z doświadczenia wiem, że są to zazwyczaj budynki użyteczności publicznej, jednak trzeba przyznać, że teraz modernizacje przeprowadzane są już zdecydowanie lepiej i nie ma w nich miejsca na prowizorkę. 

Biuro to wizytówka firmy, jednak dziś niekoniecznie jest wizytówką skierowaną tylko na zewnątrz. Ważnym klientem stał się tzw. „klient wewnętrzny” czyli pracownik. Istnieją empiryczne dowody, które pokazują, że im bardziej ludzie czują się „włączeni” w design i układ przestrzeni pracy, tym lepiej.Pracownicy stali się obecnie klientami, o których czas zabiegają firmy. Są coraz bardziej wymagający i oczekują wyższych standardów. Jednak ich wymagania są różne. Priorytetem jednak jest wygoda i ergonomia pracy. Nowoczesne i przyjazne pracownikom przestrzenie oferuje omnioffice.pl Wynajmują zarówno przestrzenie biurowe na stałe, jak i na godziny, a nawet mozna sobie u nich założyć biuro wirtualne.

Sama przestrzeń jednak nie gwarantuje sukcesu. Ważne jest to, aby odpowiednio zorganizować swoje miejsce pracy niezależnie od tego czy pracujemy w biurze lub w domu przy własnym biurku. Pozwoli nam to zminimalizować stres, polepszy koncentrację i co najważniejsze - zwiększy wydajność. Aby tego dokonać wystarczy tylko kilka kroków:

1. Zadbaj o porządek na stanowisku pracy

Porządek w miejscu pracy ma zasadniczy wpływ na jakość organizacji miejsca pracy. Abyś mógł pracować efektywnie i skupić swoją uwagę wyłącznie na wykonywanym zadaniu, nic nie powinno Cię rozpraszać. Obecność tzw. dystraktorów, czyli czynników przeszkadzających w skupieniu, m.in. w postaci stosu zbędnych dokumentów, kartek, czy przyborów do pisania, powoduje zdecydowane wydłużenie czasu pracy.

2. Stwórz miłą atmosferę

Odpowiednia atmosfera w firmie sprzyja rozładowaniu stresu i napięcia oraz podnosi poziom zadowolenia, a co za tym idzie – wpływa korzystnie na całokształt organizacji miejsca pracy. Pomoże nam w tym np. słuchanie muzyki. Jeśli masz możliwość posiadania radia w pracy, to koniecznie z niej skorzystaj. Pamiętaj jednak, aby muzyka nie była zbyt głośna. Ja polecam osobiście stację Melo Radio :) z przyjemnością słuchają jej wszyscy pracownicy w moim biurze. 

3. Zapewnij sobie odpowiednią ilość przerwy

Nie ma chyba potrzeby podkreślać tego, jak ważna dla właściwej organizacji miejsca pracy jest odpowiednia ilość przerwy. Przerwy pracownicze w znacznym stopniu wpływają bowiem na ergonomię pracy w firmie, wspomagając efektywność i wydajność pracowników. Umożliwiają one odpowiednią regenerację, przez co pracownicy nie czują się w pracy przemęczeni, a ponadto wpływają na polepszenie relacji w zespole. Dlatego nie odpuszczaj sobie przerwy nawet wtedy, kiedy myślisz., że jej nie potrzebujesz. Warto ją zrobić chociaż po to aby wzrok odpoczął od komputera lub po to by wyprostować "kości" i przejść się po korytarzu dla wspomagania krążenia. 

4. Zadbaj o wygodę i komfort pracy

Każda osoba przebywająca na co dzień w biurze przez 8 godzin wie, że taka praca nie tylko wymaga zaangażowania, ale również naraża na stres i pogorszenie kondycji organizmu. Dlatego też bardzo ważne jest zapewnienie wygodnych i komfortowych warunków pracy. Wysokość i ustawienie biurka, monitora oraz fotela to tylko niektóre czynniki mające istotne znaczenie dla organizacji miejsca pracy. Sprawdź proszę zatem czy aby wszystko masz ustawione, tak jak powinno być żeby nie nabawić się np. problemów z kręgosłupem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog