21:35 0

Poniedzielnik #5 | Poczuj się szczęśliwy

Miewamy w życiu lepsze i gorsze momenty, bywa i tak, że stajemy na zakręcie, albo w ogóle wypadamy z drogi na boczny tor, z którego nie wiemy jak zawrócić. Ja przez pewien moment byłam przekonana, że znajduje się na zakręcie, ale im dłużej nad sobą pracuję, tym bardziej uświadamiam sobie, że jednak totalnie wypadłam z drogi, którą kroczyłam. Nie uznaję tego jednak za porażkę. Dałam sobie czas na zmiany i odnalezienie siebie. Teraz już wiem, że nie chcę wracać na ta ścieżkę, którą kroczyłam. Chcę poczuć się szczęśliwa.
Do niedawna jeszcze czułam presję, że koniecznie muszę wrócić do dawnego trybu pracy, blogowania, kręcenia filmów. Jednak nie na tym rzecz polega, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy się cieszyć tym co robimy.  Teraz nie robię nic innego, jak szukam odpowiedniego kursu, który mam obrać aby wypłynąć na szerokie wody.

Dużo radości sprawiło mi meblowanie nowego mieszkania. W końcu mam miejsce, gdzie czuję się dobrze i mogłam wyrazić siebie poprzez jego wystrój. Moim zdaniem posiadanie własnego wymarzonego "kąta" jest kluczowe, aby poczuć się szczęśliwym, by w razie "turbulencji" móc wrócić do prywatnej oazy spokoju. Brakuje mi jedynie dużej ilości zieleni, żywych kwiatów, ale gdzieś nie jestem najlepszym ogrodnikiem, więc nie wiem, czy moja "dżungla" kiedykolwiek powstanie. Marzy mi się jednak coś w rodzaju akwarium z roślinami wodnymi, aby móc patrzeć w nie godzinami i koić zmysły.

Jak już jesteśmy w temacie akwarium warto wspomnieć, że naukowcy udowodnili, iż obserwowanie akwarium ma zbawienny wpływ na naszą psychikę. Nawet kilka minut wpatrywania się w naszą prywatną wodną toń pozwala się zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach i stresie. Wygodny fotel w okolicach akwarium będzie zbawieniem dla zszarganych nerwów. Udowodnione zostało przez lekarzy, że regularne obserwowanie akwarium obniża ciśnienie krwi i wyrównuje pracę serca.Warto zatem zastanowić się nad posiadaniem akwarium we własnym domu. 


Oprócz tego, akwarium może stanowić przepiękny element dekoracyjny mieszkania. Jeśli nie mamy ręki do posiadania zwierząt, to warto rozważyć opcję, o której wspomniałam wyżej - akwarium z roślinami wodnymi. Najbardziej podobają mi się te najbardziej przejrzyste, które znajdziecie na stronie https://www.plantica.pl/produkty/akwaria-zestawy/akwaria-optiwhite Szkło typu Optiwhite jest maksymalnie bezbarwne o obniżonej zawartości żelaza. Nie zawiera zielonego odcienia obecnego w innych rodzajach szkła. Jest idealnym wyborem tam, gdzie wymagana jest przejrzystość i przepuszczalność światła. Stanowi gwarancję transparentności i czystości kolorów, będąc niezwykle atrakcyjnym i pasującym do każdego wnętrza – czy to nowoczesnego, czy tradycyjnego. Dzięki temu możemy cieszyć oko naturalnymi barwami ryb i roślin, które się w nich znajdują. Poniżej możecie zobaczyć kilka ciekawych inspiracji


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog