08:39 0

Sporty wodne, których musisz spróbować w te wakacjeLato w połowie już za nami, ale na szczęście pogoda sprzyja wylegiwaniu się na słońcu. Ja już swój urlop niestety mam za sobą,  ale nie ukrywam, że wybrałabym się na niego jeszcze raz. Jeśli wiatr będzie mi sprzyjał, to może uda mi się wybrać w tym roku nad morze w trakcie sierpniowego długiego weekendu.

Polskie morze, to jedno z moich ulubionych miejsc. Jego dzika natura niezwykle mnie uspokaja i śmiem twierdzić, że jest ono jednym z najpiękniejszych i niepowtarzalnych. Mogłabym siedzieć na plaży całymi dniami niezależnie od pogody, gdyż w zależności od warunków atmosferycznych wygląda ono inaczej. Odnajduję wtedy spokój i ładuje swoje baterie pozytywną energią. Bardzo mi tego brakuje.

Skoro już jesteśmy w temacie wody, morza i wakacji warto wspomnieć o tym, jakie sporty wodne  warto wypróbować w trakcie urlopu. Leżenie plackiem na plaży jest przyjemne, ale ruch i poznawanie nowych rzeczy wpływają na wytwarzanie większej ilości endorfin J Zdaję sobie jednak sprawę, że dla niektórych każda ze sportowych dyscyplin jest tak łatwo przyswajalna, jak jazda na rowerze. Z kolei dla innych nauczenie się utrzymania równowagi na sprzęcie sportowym stanowi nie lada wyzwanie. Polecam jednak się przełamać.   

Każdorazowo przed przystąpieniem do wypróbowania jakiegokolwiek sportu wodnego warto zadbać o swój własny komfort. Bez jego uzyskania żaden sport nie będzie przyjemnością. W przypadku sportów wodnych gwarancję poczucia komfortu daje odpowiedni strój i sprzęt. W takowy można zaopatrzyć  się w sklepach ze sprzętem do żeglowania i sportów wodnych takich, jak między innymi aqua-sport.com.pl

Jeśli lubicie adrenalinę, warto wypróbować któraś poniższych propozycji. W końcu wakacje, to taki czas aby wyrwać się z prozy zycia i spróbować czegoś szalonego. 

Surf kayaking
Spływanie po rzece może być przyjemne, ale gdy jesteś poszukiwaczem adrenaliny, dużo bardziej spodoba Ci się surf kayaking. O co chodzi? O łapanie wielkich fal małym kajakiem.


Wakeboarding
Młodszy brat nart wodnych - połączenie kitesurfingu, snowboardu i surfingu. Wake polega na pływaniu na specjalnej desce bardzo podobnej do deski kitesurfingowej za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem. W ostatnich latach wakeboarding przeżywa mocny rozwój w Polsce. Pływa coraz więcej ludzi, powstają nowe wyciągi, co sezon odbywa się coraz więcej zawodów. Co najlepsze - można ten sport uprawiać nawet w miastach :)

Paddleboarding
 Najpopularniejszy letni sport wśród amerykańskich celebrytów. Połączenie deski (prawie jak do surfingu, tylko większej) i wiosła (zupełnie nie jak do kajaka) Oczywiście paddleboarding też może mieć swoją łatwiejszą i trudniejszą wersję – łatwiejsza to ta, kiedy woda jest jak lustro, trudniejsza to ta, kiedy morze lub ocean trochę się marszczy. Im bardziej się marszczy, tym trudniej utrzymać równowagę. Im trudniej utrzymać równowagę, tym więcej mięśni zostaje zaangażowanych do łapania balansu. W rzeczywistości angażuje całe ciało, wszystkie mięśnie są potrzebne do utrzymania równowagi. Świetnie działa na kręgosłup, mięśnie brzucha, uda. Modeluje ramiona, łydki i pośladki. Cudownie spala kalorie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2017 Avida Blog